İslami İlimler Öğrencilerine Burs

Giresun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’ni 2021-2022 ders döneminde tercih eden öğrencilere vakfımız tarafından eğitim bursu verilecektir. Giresun İslami İlimler Vakfımız tarafından: İlk 5000‘e girerek okulumuzu tercih eden öğrencilerimize aylık 500 TLİlk 15000‘e girerek okulumuzu tercih eden öğrencilerimize ise aylık 250 TL burs imkanı Vakfımız ayrıca: Fakültemiz öğrencilerine başarı ve ihtiyaç bursları vermektedir.Öğrencilerimize akademik, manevi ve […]

İdrak Dergisi Yayında

Giresun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nin yılda iki kez yayımladığı İdrak Dergisinin ilk sayısı yayımlandı. Fakültemiz’e hayırlı olsun.

Vefat ve Başsağlığı

Giresun’umuzun manevi mimarlarından, ayrıca Vakfımıza maddi, manevi büyük destek veren Nuri Genç Hocamız ahirete irtihal etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve şehrimize başsağlığı dileriz.

Öğrenci Buluşması

Vakıf yönetim kurulu olarak Giresun İslami İlimler Fakültesi öğrencileri ile sabah namazında buluştuk, namazın ardından çorba ve çay eşliğinde sohbet ettik.

Kınama Mesajı

15 Temmuz 2016 akşamı ülkemizin huzur ve güvenliğini bozmaya yönelik ortaya konulan darbe girişimini, bu girişimde bulunan ve destek verenleri kınıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti Allah’in izniyle bu olayın üstesinden gelmiştir. Emperyalist dış güçleri arkasına alarak ülke huzurunu bozmaya yönelik çaba sarfedenlere verilecek en güzel cevap millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmaktır. Bu […]

Mütevelli Toplantısı

Vakfımızın Yıllık Kasım ayı toplantısı, Bütçe ve Çalışma Raporlarının onayı konularını görüşmek üzere 25.11.2015 tarihinde, toplantı yeter sayısı bulunamazsa 02.12.2015 tarihinde, İlim Yayma Cemiyeti’nde (Aksu Mah. İlker Sk. No: 10 GİRESUN ) saat 19.00’da yapılacaktır. 

Vakfımıza Yapılan Arsa Bağışı

Dereli Eğriambar Köyünden Giresun’da ikamet etmekte olan Hayırsever Sayın Ali AYDIN Bey Çıtlakkale Fatih Camii civarında 875 m2 arsayı öğrenci yurdu yapılmak üzere vakfımıza bağışlamıştır. Giresun İslami İlimler Vakfı olarak Hayırsever Ali AYDIN Bey’e teşekkür ediyoruz. 

Vakfımıza Yapılan Arsa Bağışı

Dereli Eğriambar Köyünden Giresun’da ikamet etmekte olan Hayırsever Sayın Ali AYDIN Bey Çıtlakkale Fatih Camii civarında 875 m2 arsayı öğrenci yurdu yapılmak üzere vakfımıza bağışlamıştır. Giresun İslami İlimler Vakfı olarak Hayırsever Ali AYDIN Bey’e teşekkür ediyoruz. 

İslami İlimler Vakfı Mütevelli Toplantısı

Giresun İslami İlimler Vakfı Mütevelli Toplantısı 17/02/2015 Tarihinde İslami İlimler Fakültesi’nde Yapılacaktır. Toplantı Yeter Sayısı Bulunamaması Durumunda Toplantı 22/02/2015 Tarihinde Aynı Yerde Yapılacaktır. Vakfımızın Mütevelli Heyeti Üyelerine Duyurulur.

“Doğu Batı Medeniyetleri Ve İslam” Konferansı Tamamlandı

Vakfımız ilmi faaliyetlerine devam ediyor. Vakfımız ve Giresun İslami İlimler Fakültesi işbirliğiyle düzenlenen “Doğu-Batı Medeniyetleri ve İslam” başlıklı konferans, bugün (19 Kasım 2014) saat 14.00’da Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Konferansa; Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün ATTAR, Rektör Yardımcıları  Prof.Dr. Mahir KADAKAL, Prof. Dr. Kürşad YAPAR, İslami İlimler Fakültesi Dekanı ve Vakfımız Yönetim […]

“Doğu-Batı Medeniyetleri ve İslam” Konulu Konferans

Vakfımız ve GRÜ İslami İlimler Fakültesi’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlik kapsamında; Erzincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Mustafa ALICI “Doğu-Batı Medeniyetleri ve İslam” konulu bir konferans verecektir. Konferans, 19 Kasım 2014 Çarşamba günü saat 14.00’da Güre Yerleşkesinde Yer alan Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleşecektir. İlgililere duyurulur. 

Arapça Öğretimi Çalıştayı

Giresun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ve Giresun İslami İlimler Vakfı’nın düzenlemiş olduğu Arapça Öğretim Çalıştayı 09.09.2014 tarihinde Giresun Üniversitesi Rektörlük binasında bulunan konferans salonunda yapılmıştır. Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman HAÇKALI’nın moderatörlüğünde yapılan çalıştaya, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Belagati Bölümü Öğretim üyelerinden Sayın Doç. Dr. İlyas KARSLI ve Sayın Yrd. […]